Asfalt dla każdego – drogowy, modyfikowany

asfalt-drogowy

Żyjemy w czasach, w których nieustannie dochodzi do dalszego rozwoju szerokiej sieci dróg. Wynika to z ciągle wzrastającego zapotrzebowania na to, aby stworzyć nowe połączenia, sięgające między miastami lub całymi krajami. Nowe połączenia oznaczają oczywiście budowę dziesiątek kilometrów nowych dróg.

Drogi te muszą być też odpowiednio wybudowane, tak aby przetrwać przez wiele lat nieustannego użytkowania. Samochodów bowiem tylko przybywa, a obciążenie jakie wywierają na drogach powoduje, że drogi te muszą być naprawdę wytrzymałe. Na dodatek trzeba też pamiętać o wpływie takich czynników jak temperatury, zarówno te wysokie oraz niskie.

Materiałem, który może wytrzymać to wszystko jest asfalt drogowy. Jest to powód, dla którego jest on bardzo często wykorzystywany podczas tworzenia nowych powierzchni drogowych.

Równie popularny, ale charakteryzujący się nieco innymi właściwościami, jest asfalt modyfikowany. Jego skład oraz proces jego wytworzenia jest inny niż wygląda to w przypadku tworzenia materiału jakim jest asfalt drogowy. Asfalt modyfikowany jest znacznie bardziej odporny na różnego rodzaju na zniekształcenia, które mogą powstawać pod naporem przejeżdżających pojazdów. Sprawia to, że w zależności od tego jaka droga jest budowana w danym miejscu, warto się zastanowić jaki typ asfaltu powinien być wykorzystany. W niektórych przypadkach bowiem asfalt modyfikowany z Onico, pomimo że jest nieco droższym materiałem, może jednak okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem.

W Polsce funkcjonuje wiele firm, w których możliwy jest zakup zarówno asfaltu modyfikowanego, jak i asfaltu drogowego. Cena za zakup oraz dostarczenie zależy od tego jaki materiał zdecydujemy się zamówić oraz w jakiej ilości. Jednakże jedno zawsze pozostaje takie samo – a jest to jakość zamówionego asfaltu, która jest najwyższa z możliwych!