Jak przygotować się na pierwszą wizytę ginekologiczną?

Pierwsza wizyta u ginekologa jest bardzo stresująca i wiele osób tak naprawdę odwleka ją w czasie możliwie jak najdłużej. Wizyty takie jednak są bardzo ważne patrząc na zdrowie kobiet. Ważne jest regularne wykonywanie takich badań jak mammografia, cytologia, czy USG. W ten sposób jesteśmy w stanie się uchronić od konsekwencji różnych poważnych chorób.

Dlatego też ważne jest zaprowadzanie już najmłodszych małych kobiet na takie wizyty. Przede wszystkim przed pójściem na wizytę ginekologiczną powinniśmy pójść do kogoś sprawdzonego. Jeżeli już na pierwszej wizycie się zniechęcimy do tego typu badań, to z pewnością nie będziemy chcieli chodzić tam więcej. Ważne jest więc umówienie wizyty w sprawdzonym gabinecie ginekologicznym. Aktualnie ginekologia jest bardzo rozwiniętym zawodem. Dlatego też lekarzy ginekologów jest naprawdę bardzo dużo. Jeżeli więc czujemy dyskomfort jeżeli pomyślimy że mamy stanąć nago przed mężczyzną ginekologiem, to warto oszczędzić sobie zbędnego stresu i iść do kobiety. To przy niej będziemy czuli się znacznie lepiej.

girl-1467820_1280

Do badania powinno się również odpowiednio przygotować. Przede wszystkim dzień przed powinniśmy się bardzo dokładnie umyć i nie zakładać ani wyzywającej ani śmiesznej bielizny, która zwyczajnie może nas jeszcze bardziej zestresować. Na wizytę powinniśmy również zabrać kalendarzyk menstruacyjny, w którym zapisane są daty naszego cyklu miesiączkowego. Z pewnością lekarz będzie chciał zobaczyć taki kalendarzyk albo zwyczajnie spyta czy regularnie miesiączkujemy. Warto pamiętać o tym, że niewystępowanie lub stałe opóźnianie się miesiączki może być powodem jakiś zmian chorobowych. Warto więc również tego pilnować. Jeżeli dręczą nas jakieś dolegliwości to również powinniśmy o nich powiedzieć. Im szybciej wykryjemy taką chorobę, tym większe prawdopodobieństwo tego, że będzie można ją wyleczyć bez żadnych konsekwencji.

Opieka medyczna jest bardzo istotna w momencie kiedy taką chorobę posiadamy. to odpowiednie podejście lekarza, leki i zabiegi są w stanie nam pomóc. Jeżeli jednak choroba będzie rozwijać się przez dłuższy okres czasu, to może ostatecznie stać się chorobą nieuleczalną a wtedy jak w przypadku nowotworów będzie konieczne usunięcie części ciała, w której wystąpił nowotwór. Dlatego też już od najmłodszych lat powinno się chodzić na wizyty ginekologiczne. Jeżeli sami boimy się pójść na taką wizytę, to możemy iść przykładowo z mamą, która poczeka przed gabinetem. Wtedy z pewnością będzie nam znacznie raźnie, niż jakbyśmy poszli sami.